06.03.2024 | Zprávy

Před 10 lety vyvinula švýcarská značka LAUFEN tenkostěnnou keramiku Saphirkeramik. Inovativní materiál byl velkým krokem vpřed a představoval revoluci v koupelnovém odvětví. Nepřinesl totiž pouze tenké stěny, ale celou řadu benefitů v podobě lepší tvárnosti a extrémní odolnosti, díky nimž se stala velice žádanou. Designérům otevřel zcela nevídané možnosti kreativního zpracování a postupně začal měnit vzhled koupelen. Jak vypadá koupelnová keramika po deseti letech od vývoje jedné z největších koupelnových inovací vůbec?

Dokonalost v každém detailu

Saphirkeramik se pyšní hranami o šířce pouhé 2-3 mm, díky čemuž je koupelnová keramika elegantnější a lehčí. Materiál vyniká i výrazně větší tvárností, což umožnilo vznik zcela nových a komplexnějších tvarů, inspirovaných například geometrickými tvary nebo přírodou. Kreativního zpracování se dočkaly taktéž odkládací plochy umyvadel a některá dnes zdobí i precizně provedené detaily v podobě reliéfů. „Tenkostěnná keramika Saphirkeramik redefinovala, co si představujeme pod pojmem moderní koupelna. Představila totiž zcela nový přístup k vývoji koupelnových materiálů a zároveň nastavila novou hranici nároků, které na koupelnovou keramiku klademe. Nestačí, aby byl produkt funkční. Zákazníci očekávají originalitu, propracovaný design, ale také dlouholetou výdrž a bytelnost,“ vysvětluje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Koupelna v barvě

Saphirkeramik přináší do koupelen také barvy a ukazuje, že keramika nemusí být vždy jen v bílé barvě. Volit lze z široké nabídky odstínů, například šedé, černé, grafitové nebo kávové, ale také z lesklého a matného provedení, což dává prostor ke kreativitě a umožňuje snadnější realizaci koupelny podle vlastních představ. Snadno vytvoříte nejrůznější interiérové styly, ať už honosné a luxusní, rustikální nebo třeba s industriálním nádechem. „Produkty z materiálu Saphirkeramik najdete napříč našimi řadami, ať už je to přírodou inspirovaná kolekce IlBagnoAlessi, minimalistický Kartell, hravý Sonar, elegantní VAL a INO nebo The New Classic s romantickým nádechem,“ doplňuje Iva Šedivá.

Takřka nerozbitná

Tenkostěnná keramika však není jen krásná na pohled, pyšní se taktéž vysokou bytelností a pevností. Revoluční materiál ji činí odolnou vůči mechanickému poškození, ať už v podobě prasknutí, nalomení nebo odštípnutí části keramiky. Navzdory subtilnímu designu jsou produkty připraveny zvládnout náročnou zátěž koupelen, každodenní zacházení na nich nezanechá žádné stopy a keramika si zachová perfektní vzhled po dlouhé roky. Tajemství revolučního materiálu je ukryto v jeho složení. Základem je přírodní směs minerálů, která je obohacená o nevšední prvek – korund, bezbarvý minerál přirozeně se vyskytující v safírech. Právě díky němu je materiál extrémně odolný a pevností v ohybu srovnatelný s ocelí. „Materiál Saphirkeramik potěší také z hlediska ekologie. Spotřeba materiálu i energie jsou v průběhu výroby nižší a šetří životní prostředí. Přírodní složení pak zajišťuje recyklovatelnost všech produktů. Jelikož je k výrobě potřeba méně materiálu, jsou lehčí a jakákoliv manipulace s nimi je snazší,“ uvádí Iva Šedivá.

Řada IlBagnoAlessi se nedávno představila v novém designu. Proměnou prošlo i ikonické umyvadlo přezdívané jako Tuna, které zaujme podlouhlým, plochým tvarem inspirovaným známou rybou moří a oceánů – tuňákem. Umyvadlo působí na první pohled dominantně a díky materiálu Saphirkeramik je extrémně odolné vůči poškození. V nabídce nechybí ale ani umyvadlová mísa, vše ve variantách bílá, bílá mat, café mat nebo černá mat.  

Designová umyvadla spojená v jeden celek s odkládacími plochami na pravé nebo levé straně jsou dominantou kolekce INO. Právě materiál Saphirkeramik umožnil jejich vznik. Umyvadla jsou praktická, vysoce funkční a maximálně využívají okolní prostor. Vyznačují se lehkostí, elegantními tenkými hranami a extrémní odolností. Jejich rozměry jsou navíc ideální i do menších koupelen.

Umyvadlová mísa ze série SONAR je designérským skvostem. Zaujme precizním zpracováním a jedinečným reliéfem na vnější straně umyvadlové mísy. Vyrobena je z materiálu Saphirkeramik, který ji navíc zajišťuje maximální odolnost proti poškození či rozbití. Vyžadujete při ranní hygieně více prostoru a pohodlí? Ve stejném designovém provedení je k dispozici také velká umyvadlová mísa.

Umyvadla a umyvadlové mísy kolekce The New Classic potěší každou něžnou duši. Její romantické linie, oblé tvary a vysoká elegance vnesou do koupelnového prostoru nádech dávných dob. Přesto jsou vysoce moderní s maximální funkčností. Díky Saphirkeramik se pyšní tenkými hranami a precizním zpracováním každého záhybu.

Linie inspirované geometrickými tvary a kreativně pojaté odkládací prostory jsou charakteristickým znakem umyvadlových mís VAL. Zatímco některé plochy jsou umístěny po stranách, další jsou netradičně vytvořeny ve vnitřním prostoru mísy. Skvělou volbou jsou především pro malé prostory. Díky elegantnímu a subtilnímu designu je navíc snadno zkombinujete s celou řadou interiérových stylů. 

V pražském showroomu LAUFEN space Prague si můžete prohlédnout nejen tenkostěnnou keramiku Saphirkeramik, ale také nejnovější designové kolekce koupelnového vybavení od světoznámých designérů.

www.laufen.cz