15.04.2024 | Zprávy


Dne 10.4. – 11.4.2024 se konala Obkladačská naděje XVII. pod hlavičkou CzechSkills 2024 v areálu Školícího centra RAKO závod Horní Bříza.

11 odborných škol a učilišť napříč ČR změřilo své dovednosti a znalosti na soutěži mladých obkladačů a zedníků. Na 2 denní akci týmy soutěžily v tandemu.

První den obnášel nastudování podkladů, rozměření, případné srovnání podkladů a začátek obkládání dle zadání. Praktické dovednosti však nebyly jedinou soutěžní disciplínou. Porota, složená ze zástupců Cech obkladačů ČR a mistra z jednoho učiliště, připravila také znalostní testy. Všichni soutěžící se soustředili už v průběhu prvního dne na maximální výkon.

Obkladačská naděje i v letošním roce pokračovala pod hlavičkou CzechSkills 2024, v rámci které sladili pořadatelé, partneři i soutěžní porota způsob zadání a hodnocení národních soutěží se standardy evropských profesních soutěží EuroSkills. Další evropské mistrovství EuroSkills proběhne v roce 2025 v Dánsku. Naším společným cílem je, připravit na tyto soutěže reprezentanty ve věku 17 – 25 let, kteří obstojí v tvrdé mezinárodní konkurenci a budou tak s hrdostí a nadšením prezentovat svou profesi i Českou republiku.

Děkujeme všem partnerům, vzdělavatelům i profesním organizacím, které společně s námi podporují nastupující mladou generaci v zájmu o řemeslo v tradiční i té moderní podobě. Hlavní poděkování patří za poskytnutí hodnotných dárků pro soutěžící a materiálu na soutěž těmto firmám.

Hlavní partneři soutěží:

Další patroni a sponzoři soutěže:

 • Ceresit
 • BOTAMENT
 • BAUMIT
 • MUREXIN - stavební chemie
 • BAT NÁŘADÍ
 • GENT
 • WÜRTH

Pořadí škol:

 1.  Střední odborná škola a Střední odborné učiliště H. Králové
 2. Akademie řemesel Praha - Střední škola technická
 3. Střední škola strojní, stavební a dopravní Liberec
 4. Střední škola stavebních řemesel Brno
 5. Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava
 6. Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická Ústí nad Labem, příspěvková organizace
 7. Střední odborná škola Jarov
 8. Střední škola stavební a strojní, Teplice
 9. Střední škola technických oborů Havířov
 10. Střední škola polytechnická Olomouc
 11. Střední odborné učiliště stavební Plzeň