19.06.2020 | TIPY


Tuto otázku jsme položili několika firmám a níže si můžete prohlédnout jejich doporučení:

BAUMIT BAUMACOL FLEXTOP
Flexibilní lepicí malta třídy C2TE S1 pro lepení keramických obkladů a dlažeb, mozaiky i prvků z přírodního kamene, kameniny, klinkerových pásků v exteriéru i interiéru

Vhodná i pro zvýšené statické a termické namáhání (např. podlahové vytápění). Ve venkovních prostorách a do více namáhaných oblastí použít kombinovaný způsob pokládky, Buttering‑Floating. Minimální plocha slepu s podkladem: interiér – 65 %, exteriér – 90 %. U neznámého druhu dlažby doporučujeme provést zkoušku přídržnosti.

 • Flexibilní s vysokou přídržností
 • Certifikované řešení lepení obkladu na ETICS
 • Vhodné pro lepení obkladu na obklad

www.baumit.cz 

Ceresit CM 22 MEGA FORMAT FLEXIBLE
Vysoce flexibilní lepidlo pro lepení velkoformátových obkladů a dlažeb

Lepidlo Ceresit CM 22 Mega format flexible je určeno k lepení velkoformátové gresové dlažby, obkladů a dlažby z keramiky, jemné kameniny, desek z betonu a kamene (mimo mramoru) na stabilních i kritických podkladech. Je určeno pro lepení na podlahách s podlahovým vytápěním, schodištích, halách, balkonech, terasách, bazénech a zásobnících na vodu. Použití lepidla CM 22 Mega format flexible je doporučováno v objektech bytových i průmyslových, zvláště tam, kde je předpokládáno zvýšené zatížení podlah, jako např. ve školách, komunikačních zónách, skladištích, výrobnách, prodejnách apod.

Lepidlo je vhodné pro použití v interiéru i exteriéru. Lepidlo CM 22 Mega format flexible umožňuje širokou škálu použitého množství záměsové vody v závislosti na účelu použití. Jeho vlastnosti umožňují bezpečné lepení i gresové dlažeby s velikostí formátu více než 1 m2. Lepidlo se vyznačuje velmi nízkým skluzem, což umožňuje jeho použití pro lepení velkých a těžkých obkladových desek na stěnách bez nutnosti jejich podpory – zabraňuje skluzu desek způsobených jejich hmotností. Lepidlo je vhodné pro aplikaci na těsnicí hmoty Ceresit CL 50, CL 51 a těsnicí malty Ceresit CR 90 a CR 166. Lepidlo Ceresit CM 22 Mega format flexible je 100 % homogenní a vyznačuje se velmi lehkým způsobem zpracování, kterého je docíleno tím, že při každém přetažení lepicí malty zubovým hladítkem je malta více elastická. Jeho vlastnosti umožňují díky tekuto‑plastické konzistenci dokonalé spojení dlažby s podkladem a eliminují vznik poškození vlivem přenosu smykového napětí.

 • pro velkoformátové obklady a dlažbu s plochou > 1 m2
 • pro interiér i exteriér
 • možnost volby konzistence malty podle účelu zpracování – dávkování vody při míchání 8,5 – 11 litrů
 • vysoká přídržnost a flexibilita (třída S1)
 • pro kritické podklady, balkony, terasy a podlahová vytápění
 • vyrovnání podkladu při lepení až do 20 mm

www.ceresit.cz 

RAKO SYSTEM AD 531 FLEXIBILNÍ LEPIDLO
Vysoce flexibilní lepidlo pro lepení velkoformátových obkladů a dlažeb

Flexibilní lepidlo, třídy C2TE S1 podle EN 12004+A1, určené pro lepení velkoformátových obkladů a dlažeb v interiéru i exteriéru. Lepidlo AD 531 se vyznačuje vysokou hodnotou přídržnosti a příčné deformace, s prodlouženou dobou zavadnutí a sníženým skluzem. Vylepšené vlastnosti vykazují jednoduchou zpracovatelnost, vytvrzení bez pnutí (stálost) a garantovanou odolnost proti výkvětům. Lepidlo je vhodné pro lepení všech typů keramických obkladů a dlažeb, přírodního a umělého kamene ve vnitřním i vnějším prostředí. Je vynikající pro materiály všech formátů s extrémně nízkou nasákavostí (např. Kentaur, Taurus) a na podklady, u kterých dochází k rozměrovým změnám (vytápěné podlahy, velkoplošné terasy, balkony). Svou vysokou odolností proti výkvětům je vhodné do prostor trvale zatížených vlhkostí (fasády, podchody, podzemní kolektory a stavby).

 • Spotřeba: cca 4,20 kg/m2
 • Skluz: max. 0,5 mm
 • Otevřený čas: min. 30 minut
 • Doba zpracovatelnosti: cca 3–4 hodiny
 • Přídržnost: min. 1 MPa

www.mk-rako.cz

SCHÖNOX Q8 - EXPERT NA VELKÉ FORMÁTY
Speciální lehčené práškové lepidlo na obklady se silně redukovanou prašností

Toto lehčené práškové lepidlo je vysoce flexibilní, s hydraulicky rychlým vytvrzováním. Díky variabilně nastavitelné konzistenci (technologie Q‑TEC) umožňuje lepení do tenkého, středního i silného lože na stěnách i podlahách a do tekutého lože na podlahách. Je velmi vydatné, lehce se zpracovává a hladce se aplikuje. Má širokou škálu využití. Klasifikace podle EN 12004 je C2 TE S1.

REFERENČNÍ PROJEKT
Při rozsáhlé přestavbě barokní sýpky ve Velkých Pavlovicích na moderní hotel Lotrinský**** bylo nutné vyřešit skladbu materiálů do koupelen. Finální krytinou měly být luxusní velkoformátové keramické obklady o rozměrech 1 × 3 m. Zásadním požadavkem investora bylo navíc efektivní odhlučnění podlah. Dokázali jsme nabídnout vhodnou skladbu materiálů, díky níž mají koupelny hotelu Lotrinský jako první v ČR odhlučněné podlahy podložkou SCHÖNOX TSD 3 mm. Důležitým komponentem pro lepení izolační rohože a následné lepení velkoformátových keramických obkladů bylo právě lepidlo SCHÖNOX Q8. Skvěle se s ním pracuje, má optimalizovanou spotřebu a perfektně drží. Konečně lze říci: spokojenost na všech stranách.

 • Doba zpracovatelnosti: cca 3 hodiny při 20 °C
 • Otevřená doba: cca 30 minut
 • Pochozí: po 16 hodinách ve vnitřním prostředí, ve vnějším prostředí nejméně po asi 48 hodinách
 • Tepelná odolnost: od –20 °C do + 80 °C
 • Spotřeba: od 0,9 do 2,9 kg/m2

www.schonox.cz 

O vhodných produktech PCI si můžete přečíst ZDE.