05.03.2020 | TIPY


Keramické obklady v designu kamene, betonu, dřeva často doplňují netradiční vzory nebo kontrastující barvy. Hitem posledních let je pak dekorace, patchwork, obklady kombinující několik vzorů na jedné dlaždici. Obklady s geometrickými, retro dekoracemi tvoří v interiéru zajímavou kompozici ať už na podlaze nebo na stěně. Patchwork se zabydlel všude: Jak v koupelně, kuchyni nebo v předsíni, tak ve veřejných prostorách jako jsou kavárny, restaurace, obchody, pasáže. Přizpůsobuje se mnohým dekorativním stylům a jakémukoli prostoru.

Foto: Velké zážitky v malé koupelně!  I malou koupelnu lze obložit velkoformátovými rektifikovanými obklady, opticky ji zvětší.

Série BETONICO, RAKO  

Sérii Betonico tvoří slinuté glazované rektifikované dlaždice a obkládačky s motivem betonu doplněného o větší zrnka písku a kamene. Industriální charakter série zjemňuje dekor s ornamentálními motivy, a to jak na dlaždicích, tak na obkládačkách. Dlaždice 60 x 60 a 30 x 60 cm přírodních barev mají hladký matný povrch s protiskluzností R10/B se širokou škálou uplatnění v interiéru i na venkovních terasách. Rektifikované obkládačky 30 x 60 cm mají jemný reliéfní matný povrch. Ornamentální obkládačka či mozaika 10 x 10 nebo 5 x 5 cm může být zajímavou dekorací nebo praktickým pomocníkem při zařizování koupelny, kuchyně atd.

Oblékne jeden design keramického obkladu celý interiér i exteriér? S kombinací jednobarevného obkladu a patchworkové dekorace může zákazník doslova kouzlit. Z jedné série si vytvoříte zajímavý interiér s propojením na terasu. Barevnou obměnou oddělíte jednotlivé zóny bytu. 

www.rako.cz

 

  

  

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.