31.03.2022 | Realizace

Stuttgartský region je jedním z nejrychleji rostoucích metropolitních regionů v Německu. Díky tomu se prosperující město Leinfelden-Echterdingen, situované přímo za branami hlavního města, stalo důležitým centrem země. Právě zde společnost Bülow AG realizovala „Vision One“, projekt, který propojuje kanceláře, školicí centrum a apartmánový hotel. V tomto mimořádném projektu, orientovaném na udržitelnost a ekologii, se uplatnilo přes 3500 m2 obkladů české značky RAKO. Ty tvoří odolnou podlahu na chodbách, v hotelové hale i na sociálních zařízeních. Investor spoléhal především na vynikající kvalitu produktů, spolehlivost dodávek a komplexní podporu obchodních zástupců. RAKO vyhovělo pověstné německé preciznosti.

V právě dokončeném projektu „Vision One“ se uplatnilo 3500 m2 obkladů RAKO. Investor zvolil dlaždice série Kaamos, Base, Extra, Saloon a obkládačky Color One.

Moderní areál se širokým využitím

Ve městě Leinfelden-Echterdingen, v bezprostřední blízkosti hlavního města Stuttgart, dálnice A8 a poblíž stuttgartského výstaviště a letiště, společnost Bülow AG právě dokončila projekt „Vision One“. Komplex budov o rozloze více než 13 000 m2 je rozdělen do čtyř samostatných částí, uspořádaných kolem prostorného a zeleného vnitřního dvora. Areál čítá celkem 25 400 m2 podlahové plochy a svým uživatelům slibuje optimální pracovní prostředí. Součástí areálu je také moderní apartmánový hotel, jenž nabízí ubytování soukromým a obchodním cestujícím i hostům školicího a konferenčního centra, umístěného v budově. K dispozici je i kasino, které je uživatelům areálu a jejich hostům k dispozici, a taktéž restaurace.

Udržitelný koncept budovy a využití

Vision One sleduje udržitelný koncept budovy a jejího využití. V podzemním parkovišti lze využít velké množství elektrických nabíjecích míst, která mohou nabíjet elektrokola i auta. Veškeré zásobování a odvoz odpadu z Vision One je centralizován, což umožňuje synergii mezi různými uživateli a kancelářskými jednotkami a podporuje atraktivní pracovní prostředí. Ekologický koncept podpořila i značka RAKO svými výrobky: závody společnosti Lasselsberger produkují výrobky šetrné k životnímu prostředí a díky investicím do modernizace výroby se využívají nejmodernější a nejnovější dostupné technologie. Životnost keramických obkladů navíc zůstává prakticky neomezenou. Nekonečný životní cyklus nezatěžuje životní prostředí.  Neopominutelné vstupní suroviny reprezentují i keramické střepy, recyklované do výroby podle principu ekologické a uzavřené výroby.

Kvalita RAKO přesvědčí

Náročný projekt kladl vysoké nároky na použité keramické obklady a jejich pokládku. Zejména architektonicky složitá schodiště vyžadovala precizní obkladačské práce a  kompletní řešení z keramických výrobků. Značka RAKO se ukázala jako ideální poskytovatel řešení: „Produkty se vyznačují vysokou kvalitou a dobrým poměrem ceny a výkonu. Předchozí projekty již ukázaly, že portfolio RAKO poskytuje velký výběr designů a technickou kvalitu pro naše projekty, proto dobře vyhovuje našim potřebám,“ zdůvodňuje projektový manažer Sebastian Kübler ze společnosti Bülow AG cílené použití obkladů RAKO v tomto objektu.

Nadčasový a elegantní design pro hotelovou halu i koupelny

Kvalita na jedné straně, specifická logistika a napjaté časové harmonogramy na straně druhé – i tyto výzvy bylo nutné zvládnout. Protože montované buňky se sprchami a koupelnami vyrábí pro Vision One firma Tairos, musely být tyto buňky zabudovány už do hrubé stavby. V buňkách jsou od značky RAKO nainstalované série „Base“ a „Color One“, jež musely být dodány výrobci montovaných koupelen včas, tedy dlouho před zahájením prací v interiéru. Pro koupelny nebyly záměrně zvoleny módní designy nebo neobvyklé barvy. Pro společnost Bülow AG bylo důležité zvolit moderní vzhled dlaždic, v koupelnách vytvářející nadčasovou eleganci. Ve sprchových prostorách byla navíc, s ohledem na bezpečnost, vyžadována zvýšená odolnost proti skluzu R10B, což splnily dlaždice ze série „Base “.

Ve vstupní hale apartmánového hotelu nahradily dlaždice RAKO série „Saloon“ s autentickým vzhledem dřeva původně plánovaný laminát podobného vzhledu. Pokud jde o trvanlivost, udržitelnost a snadné čištění, dlaždice se v podobných projektech často ukazují jako vhodnější řešení. „Také provozovatel hotelu hodnotí volbu dlaždic kladně: s vybranou sérií dlaždic Saloon je velmi spokojen,“ říká vedoucí projektu Sebastian Kübler.

Udržitelný koncept využití podporovaný značkou RAKO

Vision One představuje v kancelářské výstavbě novou koncepci, kvalitní architekturu a optimální pracovní prostředí, dovedně doplněné prvky, jako jsou společná komunita, školení, využití hotelu, a také udržitelnost a e-mobilita. Aby byla trvale zaručena tato kombinace využití, navržená na mnoho let, potřebuje vysoce kvalitní produkty a kompetentní podporu výrobce. RAKO je tedy důležitým partnerem. Vedoucí projektu společnosti Bülow AG Sebastian Kübler shrnuje: „Naše zkušenost je velmi pozitivní, protože kvalita produktů RAKO je velmi dobrá – což znamená rozhodující faktor pro náš projekt a pro naše zákazníky. Co se týká technického poradenství či vzorků, byla nám vždy k dispozici kompetentní kontaktní osoba, což je dalším důvodem ve spolupráci se značkou RAKO pokračovat.“  

Foto: Boris Storz / Rako

www.rako.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.