21.10.2022 | TIPY

Na doplňcích záleží. Koupelnová kolekce The New Classic klade důraz na každý detail.

Vana, sprcha nebo umyvadlo tvoří jasné dominanty každé koupelny. Jsou to ale precizně vybrané detaily, které výrazně ovlivňují celkový design a atmosféru místnosti. Důkazem je kolekce The New Classic, která citlivě propojuje sanitární keramiku s nejmenšími doplňky. Vyznačuje se kombinací harmonických tvarů s moderním pojetím koupelnových prvků. 

Autorem kolekce, která zahrnuje samostatně stojící vanu, umyvadla, baterie i toalety, je známý nizozemský designér Marcel Wanders. Vytvoření ladných, tenkých záhybů umožnila nejenom autorova zkušenost a představivost, ale také pokročilé materiály, jakým je například Saphirkeramik. „Ne každý chce mít doma minimalistický nebo industriálně pojatý koupelnový design. Pro milovníky jemných a decentních tvarů jsme vytvořili kolekci The New Classic, která přináší moderní prostředí s nádechem dávných dob,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti LAUFEN CZ.

Funkční, přesto vysoce elegantní

Baterie někteří berou jako samozřejmou součást koupelny a nevnímají je jako designový prvek. To je ale chyba. Přestože jsou v mnoha ohledech univerzální, neplatí, že budou ladit s každou sanitární keramikou. Kolekce The New Classic ukazuje, jak podstatnou roli mohou sehrát.  „Vodovodní baterie kolekce The New Classic skvěle působí v romanticky pojatých koupelnových místnostech. Na první pohled zaujmou nevšedním tvarem s jemnými, přesto moderními liniemi. Vedle umyvadlové pákové varianty lze zvolit také její vysokou verzi, obzvlášť vhodnou k umyvadlovým mísám. Všechny baterie jsou opatřeny chromovaným povrchem zdůrazňujícím jejich křivky a zajišťujícím dlouhou životnost,“ uvádí Iva Šedivá.

Baterie z kolekce The New Classic společnosti LAUFEN jsou ideální volbou pro koupelnovou keramiku s romantickým nádechem.  K dispozici jsou v různých variantách pro umyvadlo, umyvadlovou mísu, vanu nebo klozet. Baterie se snadno instalují a jsou zároveň proekologické. Speciální systém Ecototal zajišťuje jejich úspornost jak z hlediska průtoku, tak ohřevu vody.

Na jedno stisknutí

Podobně jako baterie, i design splachovacích tlačítek pro ovládání zabudovaných toalet bývá opomíjen. Zatímco u baterií se cení originalita a upoutání pozornosti, u tlačítek je kromě dlouhodobé a perfektní funkčnosti žádoucí minimalismus a decentnost. „I oblast splachovacích tlačítek podléhá trendům. Kromě klasických verzí, které je nutné stlačit, se zákazníci zajímají také o nejmodernější varianty. Elektronické splachování aktivované dotykem ruky nebo s automatickou detekcí pohybu přináší větší pohodlí a bonus v podobě zvýšené hygieny. K dostání jsou nejenom v klasické bílé barvě, ale také v efektní černé lesklé, skvěle padnoucí do nejmodernějších koupelen,“ doplňuje Iva Šedivá.

Splachovací tlačítka LAUFEN kombinují minimalistické pojetí s nejmodernějšími funkcemi. Kromě klasické bílé lze zvolit také variantu v chromovaném matném provedení nebo módní černé matné a lesklé. Tlačítka jsou vyrobena ze skla nebo nerez oceli. 

Dokonalé do posledního detailu

Zrcadlo, zásobník na mýdlo, kelímek a další doplňky značně usnadňují pobyt v koupelně. Jsou ale také klíčovými prvky podtrhujícími celkový design místnosti. Je nutné je sladit nejenom se sanitární keramikou, ale především mezi sebou navzájem. Praktické je proto příliš neexperimentovat a vybírat z kolekce, která již vše zahrnuje. „Kolekce The New Classic disponuje širokou řadou keramických doplňků, u nichž si jejich designér Marcel Wanders, dal záležet na každém záhybu. Kolekci dominuje zejména oválné porcelánové zrcadlo s LED osvětlením. Lze ho umístit na výšku i šířku a samo o sobě je uměním. Nechybí ale ani praktická keramická polička, kelímek na kartáček nebo mýdlenka, vše v podobném designu,“ uzavírá Iva Šedivá.

Kolekce The New Classic nabízí nejenom oválné keramické zrcadlo s LED osvětlením, ale také celou sadu elegantních prvků. Zahrnuje zásobovač na mýdlo, poličku, mýdlenku, kelímek na kartáček nebo držák na štětku, vše v jemném designu s nádechem romantiky. Že si designéři s kolekcí dali záležet potvrzuje i ocenění iF Design Award 2019 za dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti.

www.laufen.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.