19.04.2024 | Zprávy

Španělská značka ROCA, která udává v posledních letech podobu moderních koupelen, představuje své špičkové technologie a inspirativní kolekce na prestižním milánském veletrhu Salone del Mobile s unikátním stánkem navrženým barcelonskou architektonickou firmou Mesura.

Prezentace této značky a produktů na nejdůležitějším světovém designovém veletrhu potvrzuje závazek společnosti určovat směr celého oboru a zapojovat světově uznávané designéry a další profesionály. Salone del Mobile umožňuje Roce představit její nejnovější novinky, demonstrovat její hodnoty a navázat kontakt se všemi příznivci designu i kvalitní řemeslné práce. 

ROCA na milánském veletrhu ohromuje expozicí s názvem „Perspektivy Středomoří“. Její inspirací je architektonické dědictví Barcelony, které odráží esenci středomořského života i základní hodnoty značky ROCA. Stánek navržený firmou Mesura má geometrický design, který návštěvníky ohromí jak zvenku, tak uvnitř. Exteriér stánku je charakterizován vzory, které připomínají ikonickou architekturu Středomoří. Uvnitř pak návštěvník nachází rozličné kolekce koupelnového vybavení ROCA. Každá část stánku je určena k prezentaci specifické kolekce, s unikátní atmosférou a jemným osvětlením, které zdůrazňuje konkrétní rysy každého produktu.

Udržitelnost je základním kamenem filozofie značky ROCA a tento závazek se odráží ve volbě materiálů stánku. Proto, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí této dočasné konstrukce, byly využity recyklované materiály z předchozích akcí, které budou využívány i budoucnu. Promyšlená expozice ukazuje, že udržitelný design může být vizuálně atraktivní a zároveň ekologicky odpovědný.

Foto: Ceněná kolekce baterií ROCA Nu

Designové kolekce s důrazem na udržitelnost i vysokou funkčnost

ROCA na veletrhu představuje pečlivě vybranou řadu kolekcí a produktů přizpůsobených potřebám a životnímu stylu dnešních spotřebitelů. Prezentované série stanovují nové standardy v estetice a funkčnosti koupelny, ale současně také nabízí udržitelnost a nejnovější technologické pokroky, aby zajistily ten nejlepší koupelnový zážitek.

Srdcem prezentace ROCA je oceňovaná kolekce baterií Nu navrženého studiem Inma Bermudez. Díky umístění v pavilonu ihned upoutá pozornost návštěvníků svým živým a hravým designem. Kolekce Nu, která se silně zaměřuje právě na udržitelnost, nabízí tři modely, které jsou dostupné v šesti jasných barvách inspirovaných středomořskou paletou.

Spolu s Nu představuje ROCA přepracovanou verzi kolekce baterií Targa. S jejich výraznou siluetou a odvážnými liniemi přináší zcela nová Targa čistou a minimalistickou estetiku. Tato kolekce se bezproblémově začleňuje do různých koupelnových aranžmá a nabízí nadčasový půvab, který překonává pomíjivé trendy.

Kolekce Tura, navržená Andreou Carullou, je prezentována v prostoru definovaném keramickými dlaždicemi, zemitými texturami a hrou světla a stínů, která odráží spojení kolekce s architekturou Barcelony 20. století.  Kolekce s jednoduchým a nenápadným designem, měkkými konturami a velkým důrazem na detail a funkčnost zahrnuje umyvadla, vany, toalety, bidety, koupelnový nábytek, doplňky. Jejím benefitem je také využití nejnovějších technologií a materiálů pro komfort a udržitelnost, jako je technologie Roca Rimless® a glazura Supraglaze® pro maximální hygienu.

Foto: Inovativní toaleta ROCA Avant se skrytou nádržkou na vodu

Další představovanou novinkou je špičková toaleta Avant, která v souladu s inovačním přístupem značky umisťuje nádržku na vodu do mísy, což revolučně mění představy o designu a funkčnosti koupelny i jejích nárocích na prostor. Klozet disponuje patentovaným splachovacím systémem, stejně jako systémem Roca Rimless® Vortex a glazurou Supraglaze® pro maximální hygienu.

Na stánku je prezentována také řada chytrých toalet In-Wash®, které zdůrazňují vůdčí postavení značky ROCA v práci s inovativními technologiemi. In-Wash® Insignia je chytrá toaleta, která stanovuje standardy pro komfort a digitalizaci v koupelně. Tato elegantní chytrá toaleta poskytuje mycí funkce, které vyhovují individuálním preferencím jejích uživatelů, i pokročilou funkci vysoušení. Toaleta může být ovládána pomocí mobilní aplikace, což umožňuje uživatelům nastavit různé provozní režimy, programovat denní údržbové funkce a dostávat upozornění na použití toalety a spotřebu vody.

Návštěvníci mohou také znovuobjevit sérii Ona, vysoce funkční kolekci inspirovanou klidnou krásou středomořských krajin. S čistými minimalistickými liniemi, které vyvolávají hřejivou klidnou atmosféru přírody, je Ona vyrobena s respektem k přírodním materiálům i s ohledem na udržitelnost. Kolekce je vysoce univerzální a nabízí kompletní řešení koupelny, které kombinuje funkční a nadčasový design s nejnovějšími standardy hygieny a komfortu.

Foto: Kolekce ROCA Ona inspirována krásou Středomoří

www.roca.cz