19.04.2024 | Zprávy

Vrcholný design, pokrokové inovace i archeologie barev.

Švýcarská značka koupelnového vybavení LAUFEN opět prezentovala na prestižním milánském veletrhu Salone del Mobile své novinky pro letošní rok a potvrdila svou pevnou pozici v oblasti designu a inovací ve světě koupelnového vybavení.

Návštěvníci veletrhu v Miláně, který je známý jako významná akce představující nejnovější trendy v designu a technologii, měli možnost obdivovat jedinečné spojení funkčnosti a estetiky, které LAUFEN ve svých výrobcích přináší. Na stánku navrženém prestižním architektonickým studiem Snøhetta byla představena expozice inovované kolekce IlBagnoAlessi, zcela nová kolekce MEDA nebo novinky Kartell • LAUFEN. V rámci výstavy „Colour Archeology“, kterou značka LAUFEN připravila v showroomu LAUFEN space Milano ve spolupráci se studiem Roberto Sironi, pak prezentovala zcela novou paletu dvanácti barev pro keramiku.  

 

         

Koncept letošního stánku milánského Salone del Mobile, navržený společně se Snøhettou, návštěvníkům umožňuje objevit značku LAUFEN zcela novým způsobem. V centru expozice je velké atrium, kde studio Snøhetta vytvořilo odpočinkovou kruhovou zónu. Uprostřed atria jsou vybrané produkty prezentovány na otočném podstavci tak, aby si je mohl návštěvník prohlédnout ze všech úhlů. Celý stánek je navíc navržen s myšlenkou závazku k udržitelnosti a cirkulárního využití materiálů, což odráží společné hodnoty značky LAUFEN a Snøhetty.

Ikonická kolekce IlBagnoAlessi 

Jednou z hlavních expozic stánku je ikonická kolekce IlBagnoAlessi ve zcela inovovaném provedení. Všestranná kolekce je obohacena o nové tvary, barvy a materiály. Kolekce IlBagnoAlessi, navržená italským designérem Stefanem Giovannonim tak ztělesňuje perfektní rovnováhu mezi designem a funkčností. Nově představená umyvadla jsou vyrobena z revolučního materiálu Saphirkeramik a překvapí atypickým podlouhlým tvarem, extrémně tenkými hranami i skvělou odolností. Symbolickým produktem kolekce je i samostatně stojící umyvadlo Tamtam liniemi připomínající antickou amforu. Vymyká se neotřelým vzhledem a konstrukčním řešením šikovně ukrývajícím všechny potřebné komponenty uvnitř. Novinkou je taktéž barevná keramika v odstínu café mat nebo nevšední povrchy koupelnového nábytku s kameninovým vzhledem v zemitých tónech.

Nová MEDA, vytvořená pro život

Značka LAUFEN na milánském veletrhu představila také novou kompletní kolekci koupelnového vybavení MEDA, jejíž název odkazuje k výrazu "Made for Life". Stojí za ní švýcarský designér Peter Wirz ze studia Vetica, který se soustředil na čisté a přesné linie kombinované s jemnými tvary pro nadčasový design. Spolupráce mezi Peterem Wirzem a LAUFEN trvá již více než 20 let, což designérovi umožnilo plně pochopit identitu švýcarské značky a její výrobní procesy. Díky tomu mohl vytvořit úspěšné inovativní projekty, jako je program PRO nebo sprchové toalety Cleanet Riva a Cleanet Navia. Nová kolekce MEDA se zaměřuje na modularitu a adaptabilitu na jakýkoli koupelnový prostor a styl a nabízí kompletní kolekci sanitární keramiky, baterií, nábytku i van. 

Hravá kolekce Kartell • LAUFEN v pestré paletě barev

LAUFEN se na Salone del Mobile vrací také se svou úspěšnou kolekcí Kartell • LAUFEN, která nabízí neomezené možnosti kombinací, které hrají barvami a proměňují koupelnu na autentické místo s vlastní osobností. Široká škála produktů v kolekci, od umyvadel přes nábytek a baterie až po barevné doplňky v podobě poliček, zrcadel či mýdlenek, umožňuje majiteli koupelny naprostou svobodu při kombinování barev. Obě značky sdílejí stejnou pozornost k detailům, nejvyšší standardy kvality a funkčnosti a společně přeměnily koupelnový prostor v zcela individualistickou místnost.

Barevná archeologie Roberta Sironiho

Během Milánského designového týdne značka LAUFEN představila také výstavu Colour Archeology. Tento interdisciplinární projekt v showroomu LAUFEN space Milano propojuje umění, design, archeologii a historii barvy prostřednictvím starověkých keramických kultur v období od 3000 př. n. l. do 1500 n. l. Po tříletém vývoji společnost svěřila průzkum barev Robertu Sironimu, který vyústil ve sbírku dvanácti barev, inspirovaných starověkými civilizacemi od Egypta po Japonsko. Tyto odstíny se mají stát stálicí i do budoucnosti. Výstava, kterou kurátorsky připravili Roberto Sironi s Bedou Achermannem a Matteo Fiorinim, je prezentována jako putovní instalace s dalšími zastávkami ve Vídni, Berlíně, Madridu a Praze.

www.laufen.cz